Αχιλλέας Τριανδρίας-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-1

Με τον βαθμό της ισοπαλίας απέδρασε από την Τριανδρία ο Ολυμπιακός Κυμίνων, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Αχιλλέα.

Ο Αχιλλέας ξεκίνησε δυνατά και στα πρώτα λεπτά έχασε τέσσερις κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, κάτι που όμως έκανε η ομάδα των Κυμίνων στο 20’, με τον Παπά, να κάνει το 0-1.

Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν και στο δεύτερο ημίχρονο, αν και από το 62’ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας στον Ιωσηφίδη. Στο 75’ όμως ο Παπάζης ανέτρεψε τον Ξανθόπουλο, με τον διαιτητή να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι και την αποβολή. Ο Φιλιππόπουλος το εκτέλεσε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.Στο 78’ ο Αχιλλέας έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει την νίκη, όταν ο Παπαποστόλου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Ιωσηφίδης, Τούσιας, Λέκκος, Παπαδόπουλος, Τσακαλίδης, Μυλωνάς (65’ Φιλιππόπουλος), Βογιατζής (45’ Λιάρος), Ξανθόπουλος, Δημογκίκας, Βακουφάρης (37’ λ.τρ. Παπαποστόλου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: Νιάνιος, Παπάζης, Κιομιρτζόγλου, Τσάκαλος, Τσακίρης (52’ Μάρσης), Αυγέρος, Κουτρογιάννης, Σαββαΐδης (85’ Χατζηγεωργίου), Παπάς, Μπενίσκος (66’ Τζήμας), Καλαϊτζίδης.