Πυργετός-Καμένα Βούρλα 7-0

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Πυργετός, ο οποίος διέλυσε με 7-0 τα αδύναμα Καμένα Βούρλα, που έπαιζαν με δέκα παίκτες για πάνω από 60 λεπτά.

Κι αυτό γιατί στο 29’ τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Κλαπαστής, αλλά δεν υπήρχε παίκτης στον πάγκο της ομάδας του για να τον αντικαταστήσει.

Στο 3’ ο Πυργετός είχε δοκάρι με τον Μπαρούτα, ενώ στο 36’ τα δοκάρια των φιλοξενούμενων σημάδεψε ο Μάγγος. Ωστόσο το γκολ ήρθε στο 44’ με τον Μάγγο να κάνει το 1-0, ενώ στο επόμενο λεπτό, ο Μπαρούτας διπλασίασε τα τέρματα των Λαρισαίων.

Η εικόνα του… μονολόγου δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπαρούτα να γράφει το 3-0 στο 50’. Στο 53’ ο Κωστούλας έκανε το 4-0, ενώ στο 61’ ο Λούγγος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Ο Πυργετός σημείωσε ακόμη δύο γκολ, καθώς ο Μάγγος στο 71’ και ο Τσιαλέμης στο 72’ διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Κουρδής Α., Γκουγκούδης (56’ Τστσαλίδης), Φιλιππούλης, Καρλιάμπας, Μαντζαφούλης, Κουρδής Γ. (63’ Νάστας), Λούγκος, Ζαφειρίου, Μπαρούτας (56’ Τσιαλέμης), Μάγγος

ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ: Λιόλιος, Τσάρας Δ., Τσάρας Β., Τετριμίδας, Μαραζόπουλος, Μπατσογιάννης, Καραγιώργος, Παπαευθυμίου, Κλαπάστης, Τσάρας Ν., Τσίντζας

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού