Ασίτες-Επισκοπή 0-3

Άνετη νίκη πέτυχε η Επισκοπή, μένοντας μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού επικράτησε εύκολα 0-3 εκτός έδρας των Ασιτών.

Στο 27' η Επισκοπή άνοιξε το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κοζανίδη ο Γωνιωτάκης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 45' ο Ταμάμης προσπάθησε να τριπλάρει τον Χαραλαμπάκη, όμως ο τελευταίος έπεσε στα πόδια του και μπλόκαρε!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 70', το σουτ του Μπαστάκη πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χαραλαμπάκη, ενώ στο 72’ οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Ταμάμης δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 2-0.

Στο 84’ ο Κοζανίδης λίγο έξω απ’ το ημικύκλιο της περιοχής, σούταρε και διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για την Επισκοπή. Με παίκτη λιγότερο τελείωσε το ματς η Επισκοπή στο ίδιο λεπτό, όταν ο Φρατζεσκάκης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Χαραλαμπάκης, Μπαμπουλάκης (70’ Ιατράκης), Ρουμπάκης Γ., Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερερής (72’ Μιχελιδάκης), Δομάζος (Ρουμπάκης Κ)Τσερεβελάκης, Μεταξάκης, Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης.

Επισκοπή (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Νικηφόρος, Μαραθιανός, Ζαμπετάκης, Αργυράκης, Μπαστάκης, Φραντζεσκάκης, Τσεσμελής, Γωνιωτάκης (71’ Σουμπασάκης), Ταμάμης (78’ Βελονάκης), Κοζανίδης, Αντιασβίλι (83’ Μουρτζανός).

Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League