Λουκίσια – Άσπρα Σπίτια 2-0

Εύκολο απόγευμα είχαν τα Λουκίσια απέναντι στην Ένωση Άσπρα Σπίτια, της οποίας επιβλήθηκαν με 2-0, ολοκληρώνοντας μάλιστα την αναμέτρηση με 10 παίκτες, ύστερα από την αποβολή ενός εκ των σκόρερ της βραδιάς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν καλές ευκαιρίες, καταφέρνοντας να ολοκληρώσουν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι, καθώς στο 28’ ο Τσοπάνης, ύστερα από σέντρα του Δήμου, έκανε με ωραίο σουτ από τα 50 μέτρα το 1-0.

Στις αρχές του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 55,’ ο Μπάλας, ύστερα από σέντρα του Ανέστη, διαμόρφωσε το 2-0, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, ούτε όταν αποβλήθηκε ο Τσοπάνης στο 86’ και για λίγα λεπτά είχαν το αριθμητικό προβάδισμα.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Κιτζόγλου, Ματζόρος, Νταρκόσης, Μπαραμπάς, Ζαχαριάς, Ευσταθίου, Δηλιγιάννης, Δήμου, Ανέστης (81’ Παπαδόπουλος), Τσοπάνης, Μπάλας (75’ Τσατσαρώνης).

ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ: Δελλής, Σταμούλης, Παπαχαραλάμπους, Παπατίμος, Αβράμπης, Γιαχριστέας Στ. (68’ Πλακίδας Μ.), Πλούταρχος (46’ Κακλαμάνης), Κουστούμπας (58’ Λιάκος), Νικολάου, Γιαχριστέας Λ., Πλακίδας Χρ.

Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελπίδες για Προολυμπιακό μετά τον αποκλεισμό των Μπακς