Κέρκυρα-Πανιώνιος 0-4 (Κ17)

Μεγάλο ρόλο στο παιχνίδι έπαιξε η αποβολή του Λούβρου στο 33’, που άφησε την Κέρκυρα με δέκα παίκτες από πολύ νωρίς. Στο 34’ ο Μπαστάνης ευστόχησε σε χτύπημα πέναλτι για το 1-0. Λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Πολήμος διπλασίασε τα τέρματα των «κυανέρυθων» χαρίζοντάς τους ουσιαστικά τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος πέτυχε άλλα δύο γκολ (64’ Λαγός και 73’ Αρώνης) και πήρε τη νίκη με αυτό θριαμβευτικό σκορ.

Κέρκυρα: Ντάικος (70’ Πισσιάνης), Φωτεινός, Νίκας, Μεντής, Λούβρος, Μπάνος (68’ Ρίκος), Δελής, Γαρδικιώτης, Κουρής, Γρηγοράκης (66’ Λάμπουρας), Μπάμιογλου.

Πανιώνιος: Στρακόσια (46’ Ηλιού), Θ. Μπαστάνης, Κοτσαλάς, Πίττας, Ρουσάκης, Γκούμας (54’ Υμεριλαλάι), Πινιώτης (81’ Γ. Μπαστάνης), Αρώνης, Μπεγλετζής (35’ Ζήσης), Λαγός (64’ Κολίτσι), Πολήμος.

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ