Εθνικός Γαζ.-Κεραυνός Κρ. 4-1

Μεγάλη νίκη πήρε ο Εθνικός Γαζώρου που επικράτησε του·Κεραυνού Κρηνίδων με 4-1.

Στο 2' ο Λεωνίδας έκανε το 1-0  για τον Εθνικό. Στο 3' ο Πτηνόπουλος είχε δοκάρι. Στο 25 ο Αγγελακάς σκόραρε για το 2-0 και με αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο.

Ο Κεραυνός μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και στο 50 μείωσε με σουτ του Ανωτίδη σε 2-1. Στο 65 ο Τάκας έκανε το 3-1 και στο 85 ο Αγγελακάς διαμόρφωσε το τελικό 4-1, σε μια φάση για την οποία οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Παπαθανασίου, Λιάρας, Παπάζογλου (61' Τσιρακίδης), Τυχάλας, Ταρπινίδης, Αραμπατζής, Στεφανίδης, Μάρος (59' Μεσέρδης), Λεωνίδας, Αγγελακάς, Τάκας(71' Τζίνης).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: Κουντούρας, Γεκενίδης, Κων/νίδης Π., Παπαδόπουλος Σ. (35' Τερζίδης), Δεληκωστίδης, Τσαπανίδης Α., Μπεζιργιάννης, Πεφάνης, Πτηνόπουλος, Ανωτίδης (82' Παπαδόπουλος Ηλ.), Βαφάκης (41' Σάσσος).

Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League