Θεσπρωτός-Μεσολόγγι 2-2

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Θεσπρωτός και Μεσολόγγι στην Ηγουμενίτσα, σε έναν αγώνα που δικαιολόγησε απόλυτα τον χαρακτηρισμό του ντέρμπι(2-2).

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Αγγελή ενώ τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Πλακίδας έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο Μεσολόγγι. Ο Θεσπρωτός ωστόσο δεν το έβαλε κάτω και με διαρκή αντεπίθεση κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90’. Αρχικά μείωσε το σκορ ο Παππάς στο 46’ για να μιλήσει τελευταίος ο Στρατής λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Αρχοντάκης, Νάννος, Πέτσης, Στρατής, Φέργκο (73' Κάλλος), Μώκος, Δημ. Παππάς, Μπάρκας, Θεοδώρου (57 Λαγός), Σπ. Παππάς, Μπαλογιάννης.

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Ζέρβας, Καρανίκας, Μπαρμπαρούσης, Ζαχαράκης, Ψηλός, Παραγιουδάκης (74' Βλαχάκης), Τζήμας, Πασπαλιάρης, Αγγέλης, Μιχαλόπουλος (90' Φούντας), Πλακίδας (39' λ.τρ. Πολεμαρχάκης).