Αστέρας Ρόκκα-Θύελλα Ελεούσας 1-0

Ζωντανές κράτησε τις όποιες ελπίδες του για άνοδο ο Αστέρας Ρόκκα, επικρατώντας δύσκολα εντός έδρας της καταδικασμένης Θύελλας Ελεούσας με 1-0.

Ο Παπαρούνης στο 23’ σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, χαρίζοντας παράλληλα τη δεύτερη διαδοχική νίκη στην ομάδα του.
Δέκα λεπτά αργότερα ο Μπαλάφας είχε ανεπανάληπτη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ωστόσο σημάδεψε το δοκάρι από τα έντεκα βήματα.
Μελανό σημείο του αγώνα για τους γηπεδούχους ήταν η αποβολή του Μάλλιου στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, χωρίς ωστόσο να επιφέρει καμία επιπλέον συγκίνηση στον αγώνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ: Ντεκούλης, Ζίγγερης, Καραθανάσης (23' Παπαγιάννης), Αλ. Δάρδας, Παπαρούνης (72' Νταλάκας), Τσιφλίδης, Λαζαρίδης, Τάτσης, Μάλλιος, Μπαλάφας (57' Οικονομίδης), Ευταξίας.

ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ: Ζαραβέλας, Πάκος, Τσίος, Γκίκας, Κριβάτσης, Καλατζής (86' Δήμητσας), Μούτας (86' Μόσχος), Τσώτσος, Νταλάκας, Χολέβας, Μπέτσιος (65' Φερούλης).