Επιβλητική νίκη

Η Δόξα Άρτεμις  υποδέχτηκε την Ελλάς Ποντίων γνωρίζοντας την ήττα με 1-3.

Στο δημοτικό γήπεδο της Δραπετσώνας η Δόξα Άρτεμις φιλοξένησε την Ελλάς Ποντίων.

Το πρώτο μέρος του αγώνα βρήκε τις γηπεδούχες να έχουν το προβάδισμα μετά το γκολ της Μαρίνη στο 25’. Δέκα λεπτά όμως πριν την λήξη του πρώτου μισού οι φιλοξενούμενες ανταπέδωσαν με το γκολ της Κανελλοπούλου στο 35’ κάνοντας τις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με την ισοπαλία. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενες θέλοντας την νίκη έβαλαν δύο ακόμα γκολ με την Τικοπούλου και την Κανελλοπούλου στο 70’ και το 85’ αντίστοιχα κάνοντας το τελικό 1-3 για την Ελλάς Ποντίων.

Δόξα Άρτεμις: Μπαρδάκου, Κελεμπέση, Πρίφτη, Αρβανίτη, Σέρβου, Παπαδημητρίου, Μπόζα, Σωρότου, Μουκάζη, Ρουμελιώτη, Μαρίνη.

Ελλάς Ποντίων: Κομιώτη, Καστανιά, Τσιρίνο, Τσατσούρη, Μουριανού, Πελενιώτου, Σπανού (65’ Τικοπούλου), Κανελλοπούλου, Ζαβογιάννη (65’ Τόκη), Λιάπη, Παπαδοπούλου(75’ Αμπού Κα Α.)

Υπόθεση Λυγγερίδη: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως ηγέτης των οπαδών
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 61-45: «Ερυθρόλευκος» ο τίτλος στην Α1 Γυναικών
Cheerleading: Παγκόσμιο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ορλάντο!
Κωπηλασία: Ασημένιο μετάλλιο για Μπούρμπου και Αναστασιάδου στο Ευρωπαϊκό