Aχιλ. Τριανδρίας – ΠΑΟΝΕ 3-2

Επέστρεψε στις νίκες ο Αχιλλέας Τριανδρίας που νίκησε με 3-2 στην έδρα του τους  Νέους Επιβάτες.

Η νίκη ήρθε δύσκολα, καθώς δυο φορές οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και ισάριθμες φορές ισοφαρίστηκαν, ενώ η νίκη ήρθε εννέα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Η Τριανδρία άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Γκατζογιάννη, αλλά στο 60ό λεπτό ο Γεωργιάδης ισοφάρισε για τον ΠΑΟΝΕ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Γκατζογιάννης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Αχιλλέα, αλλά ο ΠΑΟΝΕ ισοφάρισε εκ νέου με τον Γιατσάτσιο. Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε στο 81ο λεπτό ο Πέτκος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ:  Ρουμελιώτης, Κοσμίδης, Βακουφάρης (48’ Νικολαϊδης), Καλού, Αραμπατζής, Χατζηδρόσσος, Ντεβρεντλής (46’ Βολίκας), Λέκος (46’ Κατσαβέλης), Γκατζογιάννης, Πέτκος, Ξανθόπουλος Μ.

ΠΑΟΝΕ:  Κασλής, Μπλιούμης, Ρούντος (85’ Βελκόπουλος), Γιατσάτσιος, Αποστολάς, Καμπούρης, Ραβονίκου (54’ Μανδάρης), Σαρηγιαννίδης, Σταθώρης, Γεωργιάδης, Αναστσιάδης (65’ Μπούτας).

Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ
Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων