Εράνη Φ.-Αχιλλέας Κ.  5-1

Εράνη Φ.-Αχιλλέας Κ. 5-1

Με μεγάλη ευκολία η Εράνη Φιλιατρών διέσυρε τον Εθνικό Αιγίαλειας 5-1, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Μουρουσιά.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Βασιλόπουλος στο 24ο λεπτό με διαγώνιο σουτ, για να κάνει μετά από τρία λεπτά ο Μουρούσιας το 2-0 μετά από σέντρα του Λυμπερόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 2-1 με απευθείας εκτέλεση από τον Λαζανά στο 43ο λεπτό. Την νίκη για τους γηπεδούχους «κλείδωσε» στο 65ο λεπτό ο Δασκαλάκης με ωραίο πλασέ στην κίνηση, ενώ διαστάσεις θριάμβου έδωσε στο 78 ο Λυμπερόπουλος με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Βασιλόπουλου. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μουρούσιας στο 87΄ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Καλογερόπουλος, Κώτσος( 82΄Παχούμης), Παναγιωτίδης, Ντινιώτης(73΄ Παπαδόπουλος),Λυμπερόπουλος, Ανδρεόπουλος, Κορμπής(61΄Παχούμης), Μουρούσιας, Α. Γεωργιόπουλος, Βασιλόπουλος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Μπαλτιμάς(83΄Σπυρόπουλος), Στεφανόπουλος (67΄ Κουτσόπουλος)  Καυγάς, Ρίτης, Παπαδιονυσίου, Θεοδωρόπουλος, Τριανταφύλλου (78΄ Ιωάννης), Γ. Καραϊνδος, Δ. Καραϊνδος, Ραμπαβίλας, Τέμπος

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League