Εθνικός Σαγ.-Αχαϊκή 1-1

Τους βαθμούς της ισοπαλίας μοιράστηκαν ο Εθνικός Σαγεϊκών με την Αχαϊκή, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Αν και πήρε μόλις ένα βαθμό η Αχαϊκή παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της κατηγορίας, ενώ ο Εθνικός έχασε την ευκαιρία να πάρει βαθμολογική ανάσα καθώς μάχεται για την παραμονή του στην κατηγορία.

Το πρώτο γκολ του αγώνα σημειώθηκε δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43΄ με ένα άπιαστο σουτ του Σπυρόπουλου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με 0-1. Η ισοφάριση για τον Εθνικό ήρθε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αποστολόπουλος της Ηλείας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Σταθόπουλος, Μπακούλιας, Κολλιόπουλος, Πυρρής, Μπράτης, Παρασκευόπουλος (55 Σπυρόπουλος), Μαγκαφάς, Φίλιππας, Λαθύρης (46 Μπαλαλάς), Αποσκίτης, Ασλανίδης (71 Ανδριέλος).

ΑΧΑΪΚΗ:  Κουτρουμπής, Νιφορόπουλος, Ραμαντάνης, Αργυρόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Τσολόπουλος, Κωτσόκολος, Σπηλιόπουλος, Ν.Ιωάννου, Σπυρόπουλος, Δαμίγος.

Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη
Φήμες για επανασύνδεση Τσιτσιπά και Μπαντόσα μετά από βίντεο στο Μόντε Κάρλο
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο