Ασπρόπυργος – Πανναυπλιακός 0-5

Νέα βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Ασπρόπυργος, αυτή τη φορά με 5-0 από τον Πανναυπλιακό, ο οποίος βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Γκολ από τα αποδυτήρια πέτυχε ο Πανναυπλιακός, με τον Η. Γκολέμη να κάνει το 1-0 μόλις στο 1’. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Νικολέτος έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 2-0.

Στην επανάληψη, ο «χορός» των γκολ συνεχίστηκε για τον Πανναυπλιακό, καθώς στο 60’ ο Νικολέτος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έκανε το 3-0 για την ομάδα του. Στο 78’ ο Λούπας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, για να έρθει στο 86’ ο ίδιος παίκτης να διαμορφώσει το τελικό 5-0.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Λουπάσης, Ζωγράφος, Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Πεΐδης, Βράτζας, Ζάγκας, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Λακάι.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Ζίου (46’ Παπουτσής), Πουτσικάκης, Γκολέμης, Ευθυμίου, Καραμάνος, Χατζησοφρωνίου (65’ Λούπας), Λαμπρούσης (60’ Τσουρδίνης), Γκολέμης Η., Νικολέτος, Αγγελόπουλος.