Στην τετράδα η Σεντ Τζόνσον

Με εύστοχο πέναλτι πέρασε με 1-0 η Σεντ Τζόνσον από την έδρα της Ινβερνές και αναρριχήθηκε στην τέταρτη θέση του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Το εξ αναβολής παιχνίδι κρίθηκε με εκτέλεση πέναλτι του Φρανσίκο Σαντάζα στο 41ο λεπτό. Αυτό παραχωρήθηκε από τον Γκρέγκορι Τέιντ, επιθετικό της Ινβερνές.

Οι γηπεδούχοι είχαν ξεκινήσει δυνατά την αναμέτρηση και έχασαν αρκετές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν απέφυγαν την ήττα παρά την συμπαράσταση 3,035 οπαδών τους που βρέθηκαν στο «Tulloch». Αυτή τους άφησε στην 10η θέση με 31 βαθμούς, ενώ η Σεντ Τζόνσον άθροισε 49 και έμεινε μόνη στην τέταρτη θέση της κατάταξης.

Ινβερνές: Τάφεϊ, Πιερμάιρ, Τοκέλι, Τζόουνς, Τάνσεϊ, Φόραν, Τέιντ (73' Ρος), Γκολομπάρτ, Σάδερλαντ (83' Γκνάκπα), Σίνι, Μακ Κέι.
Σεντ Τζόνσον: Μάνους, Μακέι, Μόρις (88' Άντερσον), Ράιτ, Μίλαρ, Κροφτ, Κρεγκ, Σέρινταν (83' Ρόμπερτσον), Μέιμπερι, Μακ Κράκεν, Σαντάζα.

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη