Η Αναγέννηση στον τελικό με ανατροπή

Η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε το «εισιτήριο» για τον τελικό του Κυπέλλου Καρδίτσας επικρατώντας του Α.Ο. Καρδίτσα με 2-1.

Ο ΑΟ Καρδίτσας προηγήθηκε αλλά η Αναγέννηση έκανε την ανατροπή. Το σκορ άνοιξε για τους τυπικά φιλοξενούμενους ο Θ. Κουκούλης με σουτ εντός της περιοχής από εκτέλεση κόρνερ στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου. Η Αναγέννηση με δυο γκολ του Χρήστου Αθανασιάδη στο 69' και στο 70' με σουτ μέσα από την περιοχή, κατάφερε ωστόσο να πάρει την νίκη και θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον ΑΟΚ Πάμισσο.

Ο Α.Ο.Κ. ζητά πέναλτι σε φάση του α' μέρους όπου δόθηκε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για κόκκινη στον Πάτρα.Στον αγώνα που παρακολούθησαν περίπου 700 θεατές και των δύο ομάδων.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης) : Κοσμίδης, Βράκας (62' Ντόβας), Δημόπουλος, Κλάζογλου, Κούρκουλας (50' Νάκου), Μπουντούρης, Πέτρου, Φαλάγγας, Φωτιάδης, Χατζηρίζος και Αθανασιάδης.

Α.Ο. Καρδίτσα (Γκουτζίδης): Τρούκης, Γκόλιας (85' Καλουδιώτης), Καπράνας, Κόκκινος, Κουκούλης, Κρανιώτης, Μεσιακάρης, Παππάς Θ., Πάτρας, Τσιρογιάννης και Τσέλιος (72' Τσιάκος). Διαιτητές: Μίσσας - Κορομπίλια -Διπλάρη και 4ος ο Γαλάνης.

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών
NBA: Δεν υπάρχει! Οι Νάγκετς έκαναν ζέσταμα με παντόφλες - Αυτός είναι ο λόγος (video)
Πέθανε ο δημοσιογράφος Στράτος Σεφτελής
Λιονέλ Μέσι: Οδήγησε με οργια στην ανατροπή την Ίντερ Μαϊάμι - Συνεχίζει στην κορυφή (video)