Ορφέας Ξάνθης-Έβρος Σουφλίου 2-1

Στις νίκες επέστρεψε ο Ορφέας Ξάνθης, ο οποίος επικράτησε 2-1 του Έβρου Σουφλίου και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Μόλις στο 9’ ο Ζιούλης με ωραία κεφαλιά έκανε το 0-1, αλλά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο και στο 44’ ο Σουκρίογλου Σουκρί με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Πιο αποφασιστικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας κατάφερε στο 51’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουμίν Τουγιάλ να κάνει το 2-1, σκορ το οποίο παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων δεν άλλαξε ως το τέλος.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Μεμέτογλου Μεμέτ, Πεχλιβανίδης (27’ Μαυρίδης), Μαυρόπουλος, Παυλακάκης, Τηλαβερίδης, Σουκρίογλου Σουκρί, Κραγκιόζης, Μόσχος, Μπαμπαΐτης (78’ Δάρδας), Ξανθόπουλος (89’ Μαλαδένης), Μουμίν Τουγιάλ.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πέτκαρης, Παπαλεξίου (37’ Κοτζά Αλή), Μπάμνιος, Φατσής, Ζιούλης Παπαναστασίου, Εφραιμίδης (71’ Λειβαδίτης), Αντωνιάδης (64’ Ζάχος), Καλιαμπάκας, Σεμερτζίδης, Ρουσσίδης.

ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Αδύνατο να καλύψουμε τη ζήτηση για εισιτήρια»
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι ενδεκάδες του μεγάλου αγώνα
Εργκίν Αταμάν: «Ο μεγαλύτερος της Ευρώπης ο Παναθηναϊκός»!
NBA: MVP για τρίτη φορά ο Γιόκιτς - Η θέση του Γιάννη Αντετοκούνμπο