Λουκίσια – Δάφνη Ερυθρών 4-0

Άνετη νίκη πέτυχαν τα Λουκίσια επί της Δάφνης Ερυθρών με 4-0, με πρωταγωνιστή τον Ανέστη, που σκόραρε τα δύο από τα τέσσερα τέρματα, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν. Στην επανάληψη αντίθετα, έδειξαν άλλο πρόσωπο και… αφηνιασμένοι μέσα σε 30 λεπτά πέτυχαν τέσσερα γκολ.

Στο 51’ ο Πάλλας έκανε το 1-0 για τα Λουκίσια, ενώ λίγο αργότερα στο 58’ ήταν η σειρά του φορμαρισμένου Ανέστη να βάλει γκολ και να κάνει το 2-0. Στο 82’ ο Παπαδόπουλος έκανε το 3-0, ενώ στο 87’ ο Ανέστης «ξαναχτύπησε», για να διαμορφώσει το τελικό 4-0.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ: Σουτζόγλου, Ματζώρος , Μπαρκόσης, Καραμπάς, Ζαχαριάς (62 Δέδες), Ευσταθίου, Μιμιγιάνης (65 Παπαδόπουλος), Δήμου, Ανέστης, Τσοπάνης, Τσατσαρώνης (46' Πάλλας).

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Σταματίου , Γκολέσης (46 Δερβλίσης), Κούλε, Μάγκας, Κουτσοδήμος Μ., Γκούρλας (60 Νικολάου), Τσέλος, Λιώρης, Ανέστης Χ., Τσαλμάς (60 Κουτσοδήμος Δ.), Κώνστας.

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης
Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα