«Καλπάζει» για το σκουντέτο η Μίλαν

Με το τρίποντο από το «Ένιο Ταρντίνι» έφυγε η Μίλαν, αποσπάστηκε επτά βαθμούς από τη Γιουβέντους και πλέον περιμένει... στραβοπάτημα από τη «Μεγάλη Κυρία».

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, αφού επικράτησε με 2-0 της Πάρμα στο «Ένιο Ταρντίνι».

Ο... μόνιμος σκόρερ των «ροσονέρι», Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, άνοιξε το δρόμο για την επιτυχία, αφού μόλις στο 17' βρήκε το στόχο από την... άσπρη βούλα.

Στο 55' ο Ούρμπι Εμάνουελσον «κλείδωσε» το παιχνίδι για την ομάδα του, αφού διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Τζακάρντο, Παλέτα, Λουκαρέλι, Ζόναθαν, Μορόνε (73' Οκάκα), Μαρίγκα (26' Μουζάκι), Τζιοβίνκο, Φλοκάρι, Βαλδές, Μπιαμπιανί (63' Βαλιάνι)

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Τζαμπρότα, Μπονέρα, Αντονίνι, Τιάγκο Σίλβα, Μουντάρι (90'+1' Γκατούζο), Εμάνουελσον (86' Ακουιλάνι), Αμπροζίνι, Νοτσερίνο, Ιμπραΐμοβιτς, Ελ Σααραβί (78' Λόπες)

Αυτή την ώρα, η Γιουβέντους φιλοξενείται από την Φιορεντίνα και θέλει μόνο τη νίκη για να μείνει σε απόσταση αναπνοής από τη Μίλαν.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»