Περιστέρι – Φωστήρας 0-2

Σε ένα ακόμα ματς απέδειξε ο Φωστήρας γιατί είναι ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου,  καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Περιστερίου με 2-0, σε ένα ματς που είχε τη δυνατότητα να ανεβάσει κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Ο Φωστήρας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και είχε μια ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, η οποία φάνηκε από το 22’, όταν κέρδισαν πέναλτι, στο οποίο όμως ο Χίσος αστόχησε.  Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται  για πέναλτι σε χέρι του Τασούλη.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν εμφανώς βελτιωμένοι και έτσι στο 58’ ο Μπούκουρης βρήκε δίχτυα κι έκανε το 1-0 για την ομάδα του Ταύρου.  Στο 63’ ο Δωρόβίνης έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα, αφού η προσπάθεια του κατέληξε στο δοκάρι, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Μπανιάς «κλείδωσε» τη νίκη και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Ψύχος, Πλέστης Π. (75' Θανόπουλος), Βασίλογλου, Ποστόλης, Βαγγελής, Πλέστης Χ., Μπόσιος, Αθανασίου, Νησαριώτης, Μπέλης, Μπονιάκος (75' Χέλμης)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπότος, Κοπέλας, Τασουλής, Τζώνης, Τερζής, Μπούκουρης (85' Παπαδημητρίου), Χίσος (90' Κούτρος), Μπανιάς, Ντεντόπουλος, Δωροβίνης, Βλάχος (69' Μπεθάνης).

Κύπρος: Το σήκωσε ο ΑΠΟΕΛ - Πήρε το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία
Παναθηναϊκός AKTOR, Σλούκας: «Θα παίξω στο Final 4 - Με πάθος για τον τελικό»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόκριση με μεγάλη ανατροπή στην Ρώμη
Super League: Κορυφή στα Play Outs για Πανσερραϊκό και Αστέρα - «Διπλό» για Παναιτωλικό