Α.Ε. Μουζακίου - Π.Ο. Ελασσόνας 0-2

Το Μουζάκι έχασε με 0-2 στην έδρα του από την Ελασσόνα αλλά βάσει όσων έγραψε ο διαιτητές θα χάσει και τον επιθετικό του για τους επόμενους αγώνες.

Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Κανιούρα με τον Ρέτσα άρχισαν να διαπληκτίζονται και με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκαν από τον διαιτητή που έγραψε στο φύλλο αγώνα, πως δέχθηκε και επίθεση τόσο από τον επιθετικό της ΑΕΜ όσο και από φιλάθλους της ομάδας. Και οι δύο ομάδες διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι. Οι γηπεδούχοι μιλούν για αντροπή του Κανιούρα και η Ελασσόνα για χέρι μέσα στην περιοχή στο τέλος του ημιχρόνου.

Με τον Κίσσα στο α' ημίχρονο, τον Μουρκάκη και τον Κανιούρα η ΑΕΜ προσπάθησε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τα γκολ όμως ήρθαν για την Ελασσόνα στο β' μέρος. Στο 58' η μπάλα κόλλησε στο κέντρο του γηπέδου και η Ελασσόνα βγήκε στην αντεπίθεση με τον Φλίγκο. Ο Καραΐσκος με κεφαλιά έκανε το 0-1, ενώ στο 82' ο Αριανούτσος και πάλι με αντεπίθεση διαμόρφωσε το 0-2.

Α.Ε. Μουζακίου:Ζήσης, Κανιούρας, Κατσαρός, Κεσίδης, Κεχαγιάς, Κίσσας, Μουρκάκης, Ρόμπος, Σίμος, Τζάνης και Φλιούκας

Π.Ο. Ελασσόνα:Μπαϊμάκης, Αποστολόπουλος, Αποστόλου, Καραΐσκος, Μουρατίδης, Ντουτσαρίδης, Σκλάβος, Τζορμπατζάκης, Φλίγκος, Χάμος, Χατζηβαλσάμης. Προπονητής: Γιώργος Καμπερίδης

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1