Πίνδος Κόνιτσας-Όλυμπος Κέρκυρας 1-3

«Διπλό» που ισοδυναμεί με παραμονή πήρε ο Όλυμπος Κέρκυρας στην Κόνιτσα με σκορ 3-1 επί της τοπικής Πίνδου.

Στη μάχη της παραμονής οι Φαίακες είναι αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος χωρίς όμως να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο ήταν αναγνωριστικό και για τις δύο ομάδες οι οποίες δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο 25’ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για μη καταλόγιση πέναλτι σε ανατροπή του Μπαμπούλια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όλυμπος ευτύχισε να προηγηθεί στο 50’ με τον συνήθη ύποπτο Παππά. Η Πίνδος δεν το έβαλε κάτω και στο 62’ ισοφάρισε με τον Μπαμπούλια για το 1-1. Στο 67’ η κερκυραϊκή ομάδα πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Τζεβανίδη να κάνει το 1-2. Στο 72’ οι ελπίδες των γηπεδούχων για κάτι θετικό εξαφανίστηκαν με τον Αγόρου να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-3 που έμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Γεωλδάσης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π. (63΄ Αγόρου), Μπονόβας, Πούλιος, Γερονάτσιος, Γιάτσε, Χαλούλος, Μπαμπούλιας (63΄ Σιώτας), Δημόπουλος, Μουρεχίδης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Αργυρός, Τσάβο, Ρομαντζάς, Βασιλάκης, Παππάς Α., Βλάσης (80΄ Χότζας), Παππάς Δ., Γιαννέλος, Ίωνας (68΄ Δημητριάδης), Κάκαλος (32΄ Τζεβανίδης), Μπούας.

Αταμάν: «Παίζουμε καλό μπάσκετ και θέλουμε περισσότερα»
Παναθηναϊκός AKTOR: Δεν μπορούσε να το χάσει - Με Χουάντσο κόντρα στη Μακάμπι!
Λευτέρης Πετρούνιας: «Η δουλειά τώρα ξεκινάει, δεν υπάρχει άλλος στόχος στο Παρίσι από το χρυσό»
Ο Αντρέι Ρούμπλεφ κατέκτησε τον τίτλο στη Μαδρίτη αλλά θα επιστρέψει στο νοσοκομείο