Π.Ο. Ελασσόνας - Α.Ο. Ταυρωπός 2-0

Η Ελασσόνα απολαμβάνει μόνη την κορυφή της βαθμολογίας στον 4ο όμιλο της Δ' εθνικής μετά το 2-0 επί του Ταυρωπού.

Ταυτόχρονα ο Αμπελωνιακός από τον οποίο είχε χάσει την προηγούμενη αγωνιστική έχανε από τον Πυργετό, χαρίζοντάς της την πρωτιά. Απέναντι στον Ταυρωπό η Ελασσόνα είχε ευκαιρία με τον Ρέτσα αλλά το πλασέ πέρασε άουτ στο 36'. Ο Χάμος άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ στο 43'. Ο Φλίγκος ήταν ο σκόρερ στο 55'για το 2-0, μετά από αρκετές ανεπιτυχείς προσπάθειες στην διάρκεια του ματς. Το ματς έκλεισε με διπλό δοκάρι για την γηπεδούχο.

Π.Ο.Ελασσόνας (Γιώργος Καμπερίδης): Μπαιμάκης, Αποστολόπουλος , Τζωρμπατζάκης , Ντουτσαρίδης , Αποστόλου, Σκλάβος , Ρέτσας, Φλίγκος, Χατζηβαλσάμης , Χάμος , Μουρατίδης.

Ταυρωπός Καρδίτσας (Καλογεράκης Λάμπρος) : Αμίλης , Κωνσταντινίδης, Κουρκούνας , Ζάρρας , Κουτσοβέλης , Παπακώστας, Κυριακίδης , Κόκκινος , Σαμαράς , Παρασχος, Σιούρτος.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα