Διγενής Λακκώματος – Κιλκισιακός 3-1

Τη χαρά της νίκης είχε αρκετό καιρό να γευτεί ο Διγενής Λακκώματος, ο οποίος επικράτησε με 3-1 του Κιλκισιακού, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα και παραμένοντας σε τροχιά τίτλου.

Ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις προσπάθειες τω παικτών, οι οποίοι μπήκαν δυναμικά στο αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας καλές ευκαιρίες. Ωστόσο, ο Διγενής ήταν αυτός που ευτύχησε να προηγηθεί, όταν στο 31’ ο Μπουλούμπασης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι, λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Βιτλής έκανε το 2-0.

Νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’, ο Ιωαννίδης έβαλε στο παιχνίδι τον Κιλκισιακό, μειώνοντας ύστερα από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια σε 2-1. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο 76’ για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Γκατογιάννη, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα, ανατράπηκε ο Βιτλής και καταλογίστηκε πέναλτι, το οποίο εκτέλσε εύστοχα ο Γεωργιάδης, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Μπούρκας, Τσιώνας, Γεωργιάδης (85’ Γιαλετζής), Γερομανώλης, Μπουλούμπασης, Δραγανίδης, Στασινόπουλος, Τσερκέζης (81’ Τσακλίδης), Χρυσοχοΐδης (73’ Γκατζογιάννης), Δούμας, Βιτλής.

Α.Ο ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης, Σερταρίδης, Ασημακίδης, Τζεβελέκης, Ματζιάρης, Γεωργιάδης, Κουραλίδης, Ιωαννίδης (84’ Αμοιρίδης), Βασιλειάδης (46’ Ντουντούκης), Παναγιωτίδης (72’ Καρατζιάς).

Τένις: Πτώση για Τσιτσιπά
Κηφισιά: Τέλος ο Μπράτσος
Super League: Επικυρώνεται η βαθμολογία - Απόφαση για το νέο πρωτάθλημα
ΠΑΟΚ, Μικρός Γιαννάκης: «Να πάρει το Conference ο Ολυμπιακός και την Euroleague ο Παναθηναϊκός»