Ανώτερος ο Κώακος (photos)

Τη νίκη 2-0 πήρε ο Κώακος στο εκτός έδρας ματς με τον Αρίωνα στη Σητεία, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι, η υπεροχή των φιλοξενούμενων σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν άφησε τις γηπεδούχες να... πάρουν ανάσα. Στα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενες μετά από λάθος της άμυνας της Σητείας άνοιξαν το σκορ με την Σταμέλου, η οποία με ατομική προσπάθεια έκανε το 1-0, μόλις στο 8' της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Κω κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι στο 80' με την Κασσίωτη, η οποία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Κανιάκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, «γράφοντας» το τελικό 2-0 στη Σητεία.

ΑΡΙΩΝ ΣΗΤΕΙΑΣ: Καναράκη, Πατεράκη, Περάκη Χ., Περάκη Ν. (85' Λικήδη), Τζωρτζάκη, Σωμηρά Ι., Αικατερινίδη, Τζοβολάκη (68' Σωμήρα Γ.), Πλωμαρίτη, Γεωργαλάκη (46' Ρουσιά), Καστόρα.

ΚΩΑΚΟΣ: Χοχλασίου, Ιντζιρλή (87' Χειμώνα), Αυγούλη, Νικολακοπούλου, Γερασίμου, Τασίδου, Σταμέλου, Κορκή, Λάλλα, Κασσιώτη, Μαμουζέλου (90' Τσωλάκη).