Ταυρωπός-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-3

Στις νίκες επέστρεψε η Αναγέννηση Καρδίτσας, που επικράτησε 3-1 του Ταυρωπού στο τοπικό ντέρμπι για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής.

Η Αναγέννηση μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, έχοντας δοκάρι στο 5’ με τον Χατζηρίζο. Στο 30’ όμως ο Ταυρωπός πήρε το προβάδισμα στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δανιήλ. Οι «κιτρινόμαυροι» επιχείρησαν να απαντήσουν, αλλά στο 42’ η προσπάθεια του Αθανασιάδη σταμάτησε και πάλι στο δοκάρι.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους όμως, ο Αθανασιάδης ισοφάρισε στο 49’ σε 1-1. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Μπουντούρης, ο οποίος είδε δοκάρι, το τρίτο για την ΑΣΑ, στο 56’, ενώ στο 67’ έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του, ενώ στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΤΑΥΡΩΠΟΣ: Αμίλης, Κωνσταντινίδης, Καβαλάρης (66’ Κόκκινος), Ζάρρας, Παπαδημητρίου (90’ Σαμαράς), Παπακώστας, Κυριακίδης, Κουτσόβελης (80’ Τσαμούλης), Δανιήλ, Παράσχης, Σιούρτος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Αναστασίου, Φωτιάης, Φαλάγγας (59’ Μυριώτης), Κλάζογλου, Πέτρου, Κούρκουλας, Βράκας (73’ Ζάρρας), Δημόπουλος, Μπουντούρης, Χατζηρίζος (83’ Γόρδιος), Αθανασιάδης

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»