Μινώταυρος – Ασίτες 4-2

Γκολ και θέαμα στον αγώνα του Μινώταυρου και των Ασιτών , με τον πρώτο να παίρνει βαθμολογική ανάσα μετά τη νίκη με το ευρύ 4-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο για να διεκδικήσουν τη νίκη και το έδειξαν, αφού μόλις στο 12’ ο Δημητρογιαννάκης έγραψε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν , αλλά οι ευκαιρίες δεν ήταν εύστοχες.

Στην επανάληψη, ο Μινώταυρος διπλασίασε τα τέρματά του, όταν στο 63’ ο Μιχάκης έκανε το 2-0. Στο 71’ οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν… προσωρινά στο παιχνίδι , αφού ο Σταυρακάκης με πλασέ μείωσε σε 2-1, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Μιχάκης έκανε το 3-1, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα (93’), ο Μεταξάκης μείωσε καιν πάλι για τους φιλοξενούμενους σε 3-2, αλλά στο 94’ ο Θάνος απάντησε άμεσα και διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ: Αρχοντάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης (67’ λ. τρ. Καβρουλάκης), Πατεράκης, Δημητρογιαννάκης, Κοκολάκης, Τζαγκαράκης, Καλαϊτζάκης, Καράκης, Ψαράκης (90’ Γκούντελος), Μιχάκης (84’ Θάνος).

ΑΣΙΤΕΣ: Χαραλαμπάκης, Ιατράκης (46’Σταυρακάκης), Μπαμπουλάκης (35’ Δομάζος), Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερερής, Γ. Ρουμπάκης, Τσερεβελάκης, Μεταξάκης, Ανδρεαδάκης (67’ Μιχελιδάκης), Κοζορώνης.

Μεταγραφική «βόμβα» μεγατόνων: «Ο Ικάρντι θα παίζει του χρόνου στην Ελλάδα»!
Σάλος με το σχόλιο του Τσιλαβέρτ για τον θάνατο του Μενότι: «Οι πίθηκοι είμαστε ακόμα ζωντανοί...»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ο ελίτ Τσβάιερ διευθύνει τη ρεβάνς των ημιτελικών
Premier League: Απορρίφθηκε η έφεση της Νότιγχαμ Φόρεστ, παραμένει η αφαίρεση βαθμών - Η βαθμολογία