Πόρος – Δάφνη Ερυθρών 2-1

Βαθμολογική ανάσα πήρε ο Πόρος μετά την επικράτηση με 2-1 επί της Δάφνης Ερυθρών, με τις δύο ομάδες ωστόσο, να παραμένουν στις τελευταίες θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Η Δάφνη Ερυθρών αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10’ με τον Νικολάου, βάζοντας μπροστά την ομάδα του στο σκορ με 1-0. Ενώ όλα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα ολοκληρωνόταν με προβάδισμα των φιλοξενούμενων, στο 42’ ο Μήλιος ισοφάρισε για τον Πόρο, στέλνοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Τους βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους χάρισε στο 75’ο Κούρκουλας, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΠΟΡΟΣ: Γεωργούσης, Ευαγγελόπουλος, Κούρκουλας, Βλάχος, Μηλιός, Κιοσσές, Μπιζιώτης, Νίνης (85' Μπομπάι), Δρούγκας (72' Παπαπέσιος), Σιδηρόπουλος, Μεκάνι.

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Λαϊνιώτης, Χιότογλου (60' Κώνστας), Κουτσοδήμος Π. (66' Τσαούσης), Μάγκας, Κουτσοδήμος Μ., Λιώρης, Μακρής, Τσέλος, Ανέστης, Νικολάου, Κούλε (85' Κολόσης).

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης