Παναργειακός – Πανναυπλιακός 1-2

Νικητή τον Πανναυπλιακό είχε το «ντέρμπι» του Άργους, με την ομάδα του Ναυπλίου να επικρατεί του Παναργειακού με 2-1 εκτός έδρας.

Ο Πανναυπλιακός κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4’, όταν ο Νικολέτος έκανε το 1-0 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 25’ο Παναργειακός ζήτησε πέναλτι και την αποβολή του Λάσκαρη για μαρκάρισμα εντός της περιοχής πάνω στον Κουτσοδήμο, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι και το 1-0 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Η επανάληψη κυλούσε χωρίς καμία διαφοροποίηση στο σκορ, ώσπου στο 80’ ο Καραγκούνης έκανε το 2-0 για τον Πανναυπλιακό, για να έρθει ένα λεπτό μετά ο Τριμπόνιας και να μειώσει για τον Παναργειακό σε 2-1. Στο 88’ οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά το σουτ του Τζιώρα απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Ευθυμίου, χαρίζοντας έτσι στην ομάδα του το «τρίποντο».

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Δρούλιας, Σοφός, Νότης, Φίλης (70' λ.τρ. Μπόμπος), Λιάρος, Σαΐντ (46' Τριμπόνιας), Ιασωνίδης, Τζιώρας, Κουτσοδήμος, Ελευθεριάδης (63' Κολλιάκος).

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Λάσκαρης, Νικολέτος (65' Τσουρδίνης), Αγγελόπουλος, Γκολέμης, Ευθυμίου, Καραμάνος, Ταμπάκης, Λαμπρούσης (70' Μπάρδης), Ζίου, Χατζησοφρωνίυ, Καραγκούνης.

Προμηθέας: «Πατρινός» ο Μιλόσεβιτς
ΑΕΚ: Κάνουν... Φιλαδέλφεια το ΟΑΚΑ!