Κύμη – Ένωση Ερμιονίδας 1-2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Ένωση Ερμιονίδας με 2-1 επί της Κύμης, αφήνοντάς τη στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ένωση Ερμιονίδας ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Μπούρα, ο οποίος στο 31’ έκανε το 1-0 και έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η Κύμη προσπάθησε να αντιδράσει και το κατάφερε στο 70’ με τον Σαββίδη, ο οποίος είχε μπει δέκα λεπτά πριν ως αλλαγή και έκανε το 1-1. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε το βαθμό της ισοπαλίας, αφού στο 81’ ο Δερμιτζάκης διαμόρφωσε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, χαρίζοντας τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στην Ένωση Ερμιονίδας.

ΑΟ ΚΥΜΗΣ: Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Μπλατσιώτης, Κύρου, Κόκκος (60' Σαββίδης), Καλογερόπουλος, Φωτιάς, Ηλίας, Τσαλιαγκός (73' Γεραντώνης), Γκάτσης, Γεωργουδάκης.

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Καταχανάκης, Τζιέρης, Μπούρας, Δημητρακόπουλος, Τσολακίδης, Στάμος, Στάικος, Σωπιάδης, Χρήστος (77' Κωνσταντινίδης), Δερμιτζάκης, Τζώρτζης (63' Κοζοκάρου).

Θα σας πέσουν τα σαγόνια! Η Γιάννα Τερζή με λευκό μαγιό!
Πυρ και μανία ο Άρης με Σαββίδη: «Η βλακεία είναι ανίκητη»
«Καμπάνες» της UEFA σε Λέγκια, Απόλλων Λεμεσού και Αμπερντίν
Ο Κωνσταντίνος Βασάλος και η Ευρυδίκη Βαλαβάνη τρολάρουν την Sabriye!
«Έφυγε» από τη ζωή η Ζωή Λάσκαρη
Αυτοί είναι οι στρατιώτες που παρασύρθηκαν από τρένο στα Οινόφυτα – Τι αναφέρει το ΓΕΣ
Φωτιά σε σκάφος ανοιχτά του Φαλήρου
Καταλονία - Επίθεση στο θέρετρο Καμπρίλς: Πέντε δράστες νεκροί - Έξι πολίτες τραυματίες (vids)