Αστέρας Ρόκα-Θεσπρωτός 2-1

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πήρε ο Αστέρας Ρόκκα επικρατώντας εντός έδρας του Θεσπρωτού με 2-1 σε έναν αγώνα που για κάθε γκολ αντιστοιχούσε και μία κόκκινη!

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 42' με τον Πέτση και δύο λεπτά αργότερα έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σταυρίδη.
Το αριθμητικό πλεονέκτημα εκμεταλλεύτηκε για τους γηπεδούχους ο Μπαλάφας στο 47’, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για να κάνουν τελικά την ολική ανατροπή στο 70’ με τον Χούσο.

Πέντε λεπτά μάλιστα αργότερα ο Θεσπρωτός υποχρεώθηκε να αγωνιστεί με εννιά παίκτες αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Κωνσταντάκος.

Το τρίο των κόκκινων καρτών για τους φιλοξενούμενους θα κλείσει στο 90’ ο  Αθανασίου, δεχόμενος την δεύτερη κίτρινη κάρτα αφού είχε βγει αλλαγή.
Με την νίκη τους αυτή ο Αστέρας κρατήθηκε στην Τρίτη θέση διατηρώντας παράλληλα τις όποιες ελπίδες για άνοδο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ: Ντεκούλης, Ζίγγερης, Καραθανάσης, Κακκάβας (13' Αλ. Δάρδας), Παπαρούνης, Χούσος (81' Κατσαρός), Λαζαρίδης (89' Δάρδας), Τάτσης, Μάλλιος, Μπαλάφας, Ευταξίας.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Αρχοντάκης, Σταυρίδης, Πέτσης, Στρατής (78' Μουρούτης), Μπαλογιάννης, Αθανασίου (85' Σ. Παππάς), Δ. Παππάς, Μπάρκας, Βασιλάρης, Κ. Κωνσταντάκος, Νάννος (68' Μώκος).

NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)
Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας