ΠΑΟΝΕ – Απόλλων Αρναίας 0-1

Με ένα γκολ του Μπάρα στο 60ό λεπτό ο Απόλλων Αρναίας πήρε εκτός έδρας νίκη από τους  Νέους Επιβάτες με 1-0.

Παρέμεινε έτσι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Δ΄ Εθνικής, πίσω από την Καλαμαριά, τον Οδυσσέα Κορδελιού και τον Εθνικό Σοχού.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 80ό λεπτό, αλλά το σουτ του Καλφάκη προσέκρουσε στο δοκάρι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο σκόρερ Μπάρας αποχώρησε στο 65ο λεπτό λόγω τραυματισμού.

ΠΑΟΝΕ:  Κασλής, Μπλιούμης (65ʼ Σταθώρης), Πανίδης, Καμπούρης, Αποστολάς, Αποστόλου, Σταυρινόπουλος (46ʼ Γιατσάτσιος), Σαρηγιαννίδης, Πάπιτζε (46ʼ Αλεξιάδης), Γεωργιάδης, Αναστασιάδης.

ΑΡΝΑΙΑ:  Αθανασιάδης, Μπάρας (65ʼ λ.τ.ρ. Δεληγιώργης), Κουρτίδης, Καρατζάς, Τζιότζιος, Δ. Πολιτίδης, Καλφάκης, Παυλάκος, Κούσας (75ʼ Κιάτος), Μπαλτατζής, Σαλέπης (78ʼ Δανδής).

NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights