Ολυμπος Λεπτ. - Αρης Λόφων 1-0

Αν και αγχώθηκε, ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς πήρε τη νίκη με 1-0 από τον Αρη Λόφων, παραμένοντας πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε στο 64’ ο Γιάννης Παπαδόπουλος με κοντινό σουτ, ύστερα από πάσα του Μυστρίδη. Ο Αρης πίεσε για ένα γκολ που θα του έδινε τον βαθμό, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Ο Ολυμπος θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο γκολ στο 33' όταν ο Σαμανίδης ανατράπηκε και κέρδισε το πέναλτι, αλλά ο Τιούτιος δεν κατάφερε να νικήσει τον Ταρτόρα.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Σιαμήτρας, Μπαλαμπάνης (75’ Μηχαλίτσιος), Κεστελίδης, Μερκούρι (75’ Πάσχος), Κατσαρός, Τιούτιος, Γούλας (77’ Αρβανίτης), Σαμανίδης, Παπαδόπουλος, Μυστρίδης.

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στογιανόπουλος, Κυρκόπουλος Π., Σοβισλής, Κωνσταντινόπουλος Τ., Τασόπουλος Ε. (67’ Μητσικόπουλος), Κωνσταντινόπουλος Μ., Κούλης, Τασόπουλος Γ. (62’ Κωνσταντινόπουλος Λ.), Κυρκόπουλος Χ., Κωνσταντινόπουλος Π. (56’ Σαχινίδης)

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης