Αστ.Μαχαιράδου- Τριταιϊκός  2-1

Αστ.Μαχαιράδου- Τριταιϊκός 2-1

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αστέρας Μαχαιράδου απέναντι στον πολύ ανώτερο Τριταιϊκό με 2-1.

Σε δύο από τις τρεις ευκαιρίες που είχε στον αγώνα, βρήκε δίχτυα ο Αστέρας,  με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πολλές ευκαιρίες και να στέλνουν την μπάλα τρεις φορές στο δοκάρι.
Το πρώτο γκολ στον αγώνα ήρθε από τους γηπεδούχους κόντρα στην ροή του αγώνα όταν μετά από αντεπίθεση με δυνατό σου από μακρινή απόσταση, ο Πάστρας «κρέμασε» τον Τσάκωνα και έκανε το 1-0. Το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης ανήκε στον Τριταιϊκό με τον Μπουλάκη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 59ο λεπτό. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε με δυνατό σουτ ο Νικολόπουλος στο 75ο λεπτό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ: Αντίοχος Μ., Μεμάι, Βάλβης, Καλαμαράς, Αρκαδιανός, Μπάστας, Τσάνης (34_ Παπαδάτος- 61_ Βυθούλκας), Νικολόπουλος (87_ Ραυτόπουλος), Πάστρας, Ματαράγκας, Κακολύρης

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Τσάκωνας, Μιχαηλίδης (78_ Λιόσης), Παναγόπουλος, Κορρές (62_ Κοσμάς), Βλαχάκης, Σπανός, Καλλιβωκάς, Βουρλούμης, Μελετίδης, Μπουρλάκης, Μπαζάρογλου

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (02/05) - Με «αιώνιους» στην Euroleague και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός
Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο