ΑΟ Καρδίτσας-Ταυρωπός 1-0

Ο ΑΟ Καρδίτσας αναδείχτηκε νικητής στο τοπικό ντέρμπι, αθώς επικράτησε 1-0 του Ταυρωπού.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 19’ με κεφαλιά του Πάτρα, ενώ έχασαν πολλές ευκαιρίες να διευρύνουν τον δείκτη του σκορ, έχοντας και τρία δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ταυρωπός πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στο 77’ έμεινε με δέκα παίκτες, όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Καβαλάρης.

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τρούκης, Γκόλιας, Ζαραμπούκας, Κρανιώτης, Μεσιακάρης, Παππάς Θ., Πάτρας, Ταχτιντής, Τζιλός, Τσέλιος Αχ. και Τσιάκος.

ΤΑΥΡΩΠΟΣ: Αμίλης, Δανιήλ, Ζάρρας Χ., Ζάρρας Χρ., Καβαλάρης, Κουτσουβέλης, Κωνσταντινίδης, Ντόβας, Παπαδημητρίου, Παπακώστας και Σάββας.