Λευκάδια-Νίκη Αγκαθιάς 5-1

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας βρίσκονται πλέον τα Λευκάδια, καθώς ήταν καταιγιστικά, επικρατώντας 5-1 της Νίκης Αγκαθιάς.

Σε αυτό το ντέρμπι της Ημαθίας, δεν υπήρχαν πολλές εκπλήξεις, καθώς οι γηπεδούχοι φρόντισαν από την αρχή του αγώνα να δείξουν ποιος είναι το αφεντικό, με το σκορ να είναι 3-1 στο ημίχρονο.

Ο Έξαρχος επέστρεψε στα γκολ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4’ για τα Λευκάδια. Στο 16’ ο Μωυσιάδης έκανε το 2-0, ενώ η Νίκη αντέδρασε και στο 16’ μείωσε σε 2-1 με τον Λάμπρο Κωνσταντάκο. Στο 26’ όμως ο Συμπεθέρης έκανε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Λευκάδια «σφράγισαν» νωρίς τη νίκη τους, καθώς στο 47’ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Ηλιάδη από τον Μπόσκο. Ο Έξαρχος ανέλαβε την εκτέλεση κι έκανε το 4-1. Στο 68’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν νέο πέναλτι, σε ανατροπή του Παντσή από τον Μπουκλά, με τον Γιαουτζή αυτή τη φορά να ευστοχεί και να διαμορφώνει το τελικό 5-1.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Σαρμπίνος (46’ Βαγιάνης), Κουβατσίδης, Σίμος, Μωυσιάδης (24’ Παντσής), Γιαοθτζής, Ζούρκος, Κοτσαχρήστος, Ηλιάδης, Εξαρχος (54’ Λέσκας), Συμπεθέρης

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Γιδόπουλος, Μπόσκος, Μπουκλάς, Ηλιάδης (46’ Κωσταντόπουλος Β.), Χατζόπουλος Ξ. (46’ Ταρασόμπος), Τοζογλου, Κωνσταντάκος Λ., Κωνσταντόπουλος Φ., Ζαρκάλης, Κίτσας, Αραμπατζής (46’ Κίρου)

ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα