Επισκοπή - Ασίτες 3-0

Εύκολα με 3-0 επικράτησε η Επισκοπή των Ασιτών, πλησιάζοντας στους πέντε βαθμούς την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι και αυτό φάνηκε από το τελικό σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι μ'αυτή τους την ήττα έμειναν στην τρίτη θέση από το τέλος.

Στο 24' οι γηπεδούχοι πήραν... κεφάλι στο σκορ, μετά από  λάθος επέμβαση του Ζαχαριουδάκη και κοντινή προβολή του Κεφαλούκου. Έντεκα λεπτά αργότερα, τα τέρματα της Επισκοπής διπλασίασε ο Κοζανίδης με δυνατό σουτ.

Μάλιστα, στο 41' τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα για τους φιλοξενούμενους, αφού ο Τσερεβελάκης είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν... μονότερμα, και η ανωτερότητα των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 78'. Ο Φραντζεσκάκης με εκτέλεση φάουλ έβγαλε τετ-α-τετ τον Αντιασβίλι, ο οποίος με ψηλοκρεμαστό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Επισκοπή (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Κελαϊδής, Μ. Κατσαμάς, Ζαμπετάκης, Αργυράκης, Μποτωνάκης, Κεφαλούκος, Σουμπασάκης, Χνάρης, Αντιασβίλι (79’ Σιόρε), Κοζανίδης (65’ Φραντζεσκάκης), Γωνιωτάκης (55’ Βελονάκης)

Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Ζαχαριουδάκης, Γ. Ρουμπάκης, Μπαμπουνάκης (76’ Ιατράκης), Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερερής, Δομάζος, Τσερεβελάκης, Ποτηράκης (62’ Καρδαμίτσης), Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης (46’ Μιχελιδάκης)

Άρης – ΠΑΟΚ 1-2: Πρωταθλητής Ελλάδος με θρίαμβο στην έδρα του μεγάλου αντιπάλου!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-2: Ανατροπή με Ποντένσε και τρίτη θέση για τους Πειραιώτες
ΑΕΚ – Λαμία 3-0: Το «δώρο» δεν ήρθε από τη Θεσσαλονίκη
Formula 1: Νίκησε με μεγάλη δυσκολία ο Μαξ Φερστάπεν – Η πιο αγχωτική νίκη του την τελευταία διετία