Ακαδημία Πλαταμώνα-Νίκη Αγκαθιάς 6-0

Σαρωτική ήταν η Ακαδημία Πλαταμώνα που συνέτριψε τη Νίκη Αγκαθιάς με 6-0, σκοράροντας πέντε φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Στο γήπεδο δεν βρέθηκαν πάνω από 100 άτομα, πράγμα φυσιολογικό, καθώς και το κρύο ήταν τσουχτερό και ο Πιερικός έπαιζε λίγο αργότερα με τον Ολυμπιακό.

Παρ’ όλα αυτά η Ακαδημία είχε όρεξη για ποδόσφαιρο και γκολ. Μόλις στο 2’ ο Καραγκούνης άνοιξε με σουτ το σκορ, ενώ στο 9’ ο Καλαμπάκας έκανε το 2-0. Στο 33’ και στο 36’ ο Μακράκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ στο 45’ ο Ταρασιάδης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 5-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, όπως ήταν φυσιολογικό. Η Νίκη Αγκαθιάς είχε δοκάρι στο 56’ με εκτέλεση φάουλ του Νικολαΐδη, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μακράκης πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ και το τελικό 6-0.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Τσαρούχας, Καραγκούνης, Αποστολιός, Παπαγιαννόπουλος, Κουμορτζής, Οικονόμου (46’ Κυπαρισσόπουλος), Μακράκης, Κυρτέγος (61’ Χρυσόπουλος), Ταρασιάδης, Καλαμπάκας (56’ Τζόβας), Στούμπος

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Κύρου, Μπόσιος (42’ Μπούκλας), Μηλιώτης (46’ Νικολαΐδης), Ηλιάδης, Τόζογλου, Ταραπόσος, Κουκλής, Χατζόπουλος Ξ., Ζερδαλής, Κίτσας, Αραμπατζής (42’ Κωνσταντάκος Φ.)

Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ