Ορφέας Ελευθερούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-1

Στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου παρέμεινε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, ο οποίος νίκησε 1-0 τον Ορφέα στην Ελευθερούπολη.

Η ομάδα των Σερρών ευτύχησε να προηγηθεί στο 15’ με ανάποδο του Γκαϊδαρτζή για το 0-1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν χάνοντας πολλές ευκαιρίες, κυρίως με τον Τσιμπλίδη, ωστόσο δεν μπόρεσαν να απαντήσουν. Στο 88’ ο Ορφέας ζήτησε πέναλτι σε χέρι αμυντικού στη περιοχή, αλλά ο διαιτητής Τσαλουχίδης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Νάκου (78’ Χριστοδουλίδης), Παπαδόπουλος, Ελευθεριάδης,  Σταματόπουλος, Μπαμπατζάνης, Βλάχος, Σεμερτζίδης, Χατζηβασιλειάδης, Τσιμπλίδης, Γιαλαμής.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Σαχπαζίδης, Καρυπίδης, Φίλον, Πασχαλούδης, Φεύγας, Πεληκάριη (31’ Ρόβας), Γκαϊδαρτζής (88’ Ταχματζίδης), Παναγιωτίδης (63’ Δέντσας), Ρούμπος, Ιωαννίδης.

Γκαζιαντέπ-ΠΑΟΚ 80-66: «Καμπανάκι» κινδύνου!
Μπήκε ο Σίνγκλετον, θεραπεία για Καλαϊτζάκη
Ουζουνίδης: «Θεωρώ ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα»
Χιμένεθ: «Ήταν πάρα πολύ σημαντικό να πάρουμε τη νίκη»
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης