Νίκη για Χαλκίδα, τραυματισμός για Ελευσίνα

Τη νίκη με 4-2 πήραν οι Αβάντες Χαλκίδας κόντρα στον Πανελευσινιακό στο εκτός έδρας παιχνίδι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος, με την αναμέτρηση να επισκιάζεται από τον τραυματισμό της Μαρίνη των φιλοξενούμενων.

Η άτυχη παίκτρια τραυματίστηκε στο 37ο λεπτό, σε μια φάση για την διεκδίκηση της μπάλας με αποτέλεσμα να μεταφερθεί επειγόντως στο νοσοκομείο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η παίκτρια του Πανελευσινιακού, η οποία τραυματίστηκε στον αγώνα την Τρίτη (20/12) θα κάνει μαγνητική τομογραφία στο «Τζάνιο» προκειμένου να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του προβλήματος της.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενες «άνοιξαν» το σκορ στο 10’ με την Κόλλια η οποία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μελάκη με πλασέ με τις γηπεδούχες να απαντούν στο 29’ με την Αποστολοπούλου, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, και στο 52’ η Νικολαΐδη έκανε το 2-1 για τις γηπεδούχες, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 60’ η Λόγου με ατομική προσπάθεια έκανε το 2-2.

Στο 62’ τα κορίτσια της Χαλκίδας βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μετά το σουτ της Ελευθερίου έξω από τη μεγάλη περιοχή στέλνοντας την μπάλα στο «Γ» της εστίας του Πανελευσιανιακού.

Στο 78’ η Ελευσίνα είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-3 με το πέναλτι της Κουλούμαση ωστόσο η Τσώκου, απέκρουσε κρατώντας το 3-2 υπέρ της ομάδας της Χαλκίδας.

Το τελικό αποτέλεσμα το αγώνα διαμόρφωσε η Κόλλια η οποία σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό της γκολ στον αγώνα «έγραψε» το τελικό 4-2 για την ομάδα της Χαλκίδας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μελάκη, Καρόζη, Μεθενήτη, Κουλούμαση, Πλιτά, Νικολαΐδου, Βαρασά, Κλιματσούδα, Αποστολοπούλου, Κακαράτζα (80’ Παπαδάτου), Μαρίνη (37’ Αλετρά).

ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Τσώκου, Μάρκου (60’ Δημητρίου), Κηρύκου, Οικονόμου, Θεοδώρου, Ελευθερίου, Κόλλια, Στεφανοπούλου (57’ Κουφογιάννη), Λόγου, Πρώτο (88’ Ακριώτη), Πίθουλα.

Στέφανος Τσιτσιπάς: Με «καταιγιστικό» τρόπο στα προημιτελικά της Ρώμης - Έχασε μόλις τρία games!
Super League 2: Ισοπαλία… θρίλερ στο ΠΑΟΚ Β’ - Ηρακλής | Η βαθμολογία
Άρσεναλ: Επικό fail οπαδών της - Πήγαν σε ξενοδοχείο να ενοχλήσουν τη Σίτι αλλά έλειπε η αποστολή
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Αν σκοράρω δεν θα πανηγυρίσω», είπε ο Γιόβετιτς