Νίκησε 2-1 ο ΠΦΟ Πανόπουλου τον Διαγόρα

Μόνος δεύτερος έμεινε ο ΠΦΟ Πανόπουλου στον 6ο όμιλο μετά τη νίκη του με 2-1 επί του Διαγόρα Βραχνέϊκων.

Οι γηπεδούχοι δυσκολέυτηκαν πολύ να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο που θα τους κρατούσε στη 2η θέση της βαθμολογίας. Αρχικά, ο Τσούντος πάγωσε τους γηπεδούχους, αφού στο 45 έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με ωραία κεφαλιά. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν άμεση η αντίδραση των γηπεδούχων. Στο 50' ο Γκίρτσος ισοφάρισε απο την άσπρη βούλα του πέναλτι, ενώ 15 λεπτά αργότερα ο Χρονόπουλος έγραψε το 2-1.

Στη συνέχεια δεν υπήρξε η μεγάλη φάση για καμία από τις δύο ομάδες και το τελικό αποτέλεσμα χαροποίησε ιδιαίτερα τους γηπεδούχους που μένουν κοντά στην κορυφή.

Οι συνθέσεις :

ΠΦΟ Πανόπουλου: Αλεξόπουλος, Γαλανόπουλος, Αναμουλίδης, Μοσχογιάννης, Γουβαλάρης (Βλαχόπουλος 65' ), Δαβουρλής, Μπρης, Παναγόπουλος (Χρονόπουλος 45'), Γκίρτσος, Σπηλιόπουλος, Σκαραμαγκάς

Διαγόρας Βραχνέϊκων: Λιούρδης, Ντινόπουλος, Μπίζος (Τάκος 40'), Νίκας, Αμπατζής, Παπαδόπουλος, Λάζαρης, Παρίσης, Τσούντος (Διονυσακόπουλος 60'), Αλεξανδρόπουλος, Ανδριόπουλος.