«Λυτρωτής» ο Λάφερτι!

Με γκολ του Κάιλι Λάφερτι στο 83' η Ρέιντζερς επικράτησε της Ινβερνές με 2-1 στο «Άϊμπροξ».

Γλίτωσε το... έμφραγμα  η ομάδα του Άλι ΜακΚόιστ μέσα στην έδρα της. Η πρωτοπόρος Ρέιντζερς υποδέχθηκε την τρίτη απο το τέλος Ινβερνές, της οποίας επιβλήθηκε δύσκολα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 55' ο Μποκανέγκρα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 12 λεπτά αργότερα με τον Σάινι και τα... φίδια έζωσαν τους πάντες στο γήπεδο του «Άϊμπροξ».

Επτά λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90', ο Λάφερτι έδωσε το... φιλί της ζωής στην ομάδα του, γλιτώνοντάς την απο ένα «στραβοπάτημα».

Οι Ρέιντζερς παραμένουν στην κορυφή, έχοντας 51 βαθμούς, 10 περισσότερους απο την Σέλτικ, η οποία πάντως έχει 2 ματς λιγότερα.

Μουντιάλ 2018: Αποφασίζει ο Ποστέκογλου
Λέστερ: Αποθέωση για Καμπιάσο (photos)
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ: Τα πλάνα Ουζουνίδη και Χιμένεθ
«Πόλεμος»! Νέα απάντηση Καραπαπά σε Σαββίδη για τις… μπουγάτσες! (photo)
Τραγωδία δίχως τέλος: Εντοπίστηκαν άλλες δύο σοροί - Στους 19 οι νεκροί
Εντοπίστηκε κι άλλος νεκρός στη Μάνδρα - Στους 17 ο αριθμός των θυμάτων
Καιρός: Πάνω από την Ελλάδα ο κυκλώνας «Ζήνων» - Δείτε πού θα χτυπήσει ο Medicane (pics)
Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή του σοβαρού τραυματισμού γυναίκας στα Εξάρχεια