Μια... ντουζίνα γκολ ο Βόλος!

Ούτε ένα, ούτε δυο, αλλά... δώδεκα (!) γκολ σημείωσε ο Βόλος κόντρα στην Καβάλα στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστική της Α’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Ο Βόλος από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξε την ανωτερότητά του με την Δημητρίου να ανοίγει το σκορ στο πρώτο λεπτό του αγώνα και με την Γκαλ στο 15’ να κάνει το 2-0. Στο 20’ η Πολιτίδου με αυτογκόλ έκανε το 3-0 για τον Βόλο στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 3-0 υπέρ του Βόλου, χωρίς τίποτα να προμηνύει την... καταιγίδα που θα ακολουθούσε!

Στη επανάληψη Βόλος πετούσε «φλόγες» καθώς σημείωσε εννέα γκολ, με την Γκαλ στο 50’, 55’, 62’ και 69’ (φτάνοντας τα 5 στον αγώνα), την Τσιρδάνη στο 60’ και 66’, την Γάτσιου στο 73, την Παρασκευοπούλου στο 75’ και τέλος την Γουγούση στο 88’, με τελικό σκορ το... διαστημικό 12-0!

ΒΟΛΟΣ: Κανιάκα, Γουγούση, Ζήγρα, Μπαλαμούτη (52’ Γιοβάνοβιτς), Οικονόμου (62’ Παρασκευοπούλου), Κλοτζά, Τραΐκοβιτς, Τσιρδάνη, Δημητριάδη (55’ Γάτσιου), Γκαλ, Μαλλισιώρα.

ΚΑΒΑΛΑ: Γραουνίδου, Κουπετσίδου, Κουντουρογιάννη, Σκορδούλη, Πολυτίδου, Τριανταφυλλίδου, Σουκρίογλου, Τσιατάκη, Καψάλη, Βουλγαρίδου, Βασιλειάδου (75’ Αρσενίου).