ΑΟ Λουκισίων – Κόρινθος 2-1

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η Κόρινθος  από τα Λουκίσια, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από εντάσεις μεταξύ των ποδοσφαιριστών, με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες.

Τα Λουκίσια μπήκαν δυνατά στο γήπεδο, αφού μόλις στο 8’ ο Ανέστης σημάδεψε το δοκάρι, ωστόσο η Κόρινθος ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 36’ με τον Σεϊτάι .

Στο 56’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Καραμπατσιά, δίνοντας άλλη τροπή στον αγώνα. Παρ' όλα αυτά, λίγα λεπτά αργότερα, στο 58’ το ματς διεκόπη για 7 λεπτά λόγω συμπλοκών μεταξύ παικτών των δύο ομάδων. Ο σκόρερ του τέρματος για τους γηπεδούχους,  Καραμπατσιάς, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για χτύπημα εκτός φάσης στο 59’, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Αυτό που δεν κατάφερε στο 74’ ο Ανέστης, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι για δεύτερη φορά στον αγώνα, το πέτυχε ο Δήμου στο 85’, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για τα Λουκίσια και υποχρεώνοντας την Κόρινθο στην πρώτη της γκέλα.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ: Σουτζόγλου, Παπαδόπουλος, Μπάρκωσης, Καραμπάς, Ματζώρος, Ευσταθίου Ν., Σκριβάνος (46' Καραμπατσιάς), Δήμου (88' Μιμιγιάννης), Φαρούκ, Τσομπάνης (72' Ζαχαριάς), Ανέστης

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Ντερτιλής (89' Τζουμάκας), Φίλης, Παπαευθυμίου, Βανγκέλι, Σπυρόπουλος, Μπαλτζής, Λουμπαρδέας, Σεϊτάι, Δημητριάδης (46' Λαμπρογεώργος), Σιώκος

Χάσι: «Σε μια εβδομάδα χάσαμε τα πάντα»
Ουζουνίδης: «Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά»