Δόξα Χέρσου - Θερμαϊκός Θέρμης 0-2

Η Δόξα Χέρσου δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θέρμης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήραν το θετικό αποτέλεσμα με σκορ 0-2. Τα γκολ για τον Θερμαϊκό πέτυχαν οι Βιτεβής στο 39’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι  και ο Μήτσιος στο 54’ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.
Σκόρερ: Βιτεβής (39ʼ πεν.), Μήτσιος (54ʼ).
Διαιτητής:
Δόξα Χέρσου: (Γ. Γεωργιάδης) Ταταρίδης, Καλόνικος (70ʼ Πανοδήμος), Δεληγιώργης, Θεοφανίδης, Ούλιος (62ʼ Αποστολίδης), Βασιλειάδης, Κωνσταντινίδης (46ʼ Μπαρχουνταρισβίλι), Παπάκης, Τακαβάκης, Παναγιωτίδης, Ορφανίδης.
Θερμαϊκός Θέρμης: (Κ. Γιότκος) Διαμαντόπουλος, Αρζουμανίδης, Κολώνης, Μόσχου (69ʼ Νίτσης), Βιτεβής, Καζαντζίδης, Γιουλδούρης, Ζελιλίδης, Μαλαφούρης (55ʼ Πουρσανίδης), Μπαλαμούτης, Μήτσιος.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού