Νίκη στο 86’ για τις Πιερίδες

Τη νίκη με 2-1 κατάφεραν να πάρουν οι Πιερίδες Μούσες απέναντι στον Φιλυριακό για την 3η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας του Γυναικείου Πρωταθλήματος.

O Φιλυριακός προηγήθηκε με αυτογκόλ της Παπάζογλου στο 30’, σκορ που «έκλεισε» το πρώτο ημίχρονο.

Στο 72’ η Σκαμπαρδόνη με σουτ από την μεγάλη περιοχή έκανε το 1-1, ενώ λίγο αργότερα στο 86ο λεπτό η Καπέτα έδωσε τη νίκη στις Πιερίδες, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Τσιώλη, Φίλιου, Ζιώγα (58’ Καπέτα), Τσινιάρου, Παπάζογλου, Σαββίδου, Σκαμπαρδόνη, Πεσιρίδου (65’ Μιχαηλίδου), Καρασήμου (51’ Ασιχίδου), Ναβροζίδου, Τσακιρίδου.

ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΣ: Παπούλια, Ζήκου, Κάτι, Πασούρη, Ψηλοφίτη, Χαραβιτζήδου, Μάινου Σιώζου, Καρατζά, Λυπίτσκα, Πέικου.

Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελπίδες για Προολυμπιακό μετά τον αποκλεισμό των Μπακς
Παναθηναϊκός: Νέα δεδομένα με Ιωαννίδη - Νέο συμβόλαιο και επιστροφή Λάτσιο