Ανώτερος ο Ατρόμητος

Μια ακόμα νίκη πανηγύρισε ο Ατρόμητος Αθηνών, ο οποίος επικράτησε της Αγίας Παρασκευής με 5-1 για την 3η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας του Γυναικείου Πρωταθλήματος.

Ο Ατρόμητος δείχνοντας από τα πρώτα λεπτά του αγώνα την ανωτερότητά του κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη απέναντι στην Αγία Παρασκευή.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Μπερσιά «άνοιξε» το σκορ στο 26’, ενώ στο 55’ η Λάγιου έκανε το 2-0 για τις φιλοξενούμενες. Δύο λεπτά αργότερα (58΄) η Καρρά σκόραρε ακόμα ένα γκολ για την ομάδα του Ατρόμητου, ενώ στο 78’ η Τζεβελέκου έκανε το 4-0. Η απάντηση από τις γηπεδούχες ήρθε στο 83’ όπου η Τσαγκαλίδου κατάφερε να μειώσει σε 1-4. Ωστόσο, λίγο αργότερα ο Ατρόμητος σκόραρε ένα ακόμα γκολ στο 89’ με την Τράγου η οποία «έγραψε» το τελικό 5-1.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Δασκαλοπούλου, Τσαγκαλίδου, Αραπάκου, Πενταφράγκα (46’ Τοπαλίδη), Λόλη, Βασιλειάδου, Ντάβου, Παγκούση (49’ Παπαμήτρου), Καλτσή (75’ Καραμολέγκου), Κορομπίλια, Βοϊκλή.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Σάρλα, Μπερτσιά, Θεολογίτη, Πατρικάκου, Ευσταθειάδου (82’ Μπιζανού), Μαυροειδάκη (86’ Σπανού), Δούκα, Τζεβελέκου (79’ Ταμουρίδου), Καρρά, Τράγου, Λάγιου.

Στο... συνεργείο ο Αναστόπουλος, προς Ελευθερόπουλο ο Άρης!