Επτά γκολ για την Χέρακλες

Στα επτά γκολ σταμάτησε η Χέρακλες στον αγώνα της κόντρα στους ουραγούς του ολλανδικού πρωταθλήματος, Βένλο.

Στο 33ο λεπτό, ο Πλετ σημείωσε το 1-0 και στο 42ο ο Κουανσά το 2-0. Ωστόσο, το πραγματικό «ξέσπασμα» των γηπεδούχων καταγράφηκε ύστερα από το 60ό λεπτό, αφού στα τελευταία τριάντα λεπτά το 2-0 έγινε 7-0...

Ο Μάρκο Βεγίνοβιτς σημείωσε δύο τέρματα στο 60ό και στο 79ο λεπτό, ενώ ο Γκλίνορ Πλετ συμπλήρωσε επίσης δύο ατομικές επιτυχίες στο 69ο λεπτό. Στο 76ο λεπτό ο Έβερτον διαμόρφωσε το 5-0 και το τελικό 7-0 καταγράφηκε από τον Αρμεντέρος στο 82ο.

Έτσι η Χέρακλες Αλμέλο συμπλήρωσε είκοσι βαθμούς. Από την άλλη, η Βένλο έμεινε στους επτά, αν και αυτός ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής, στο οποίο δεσπόζει ο αγώνας μεταξύ της Φέγενορντ και της Αϊντχόβεν: