Αναβολή λόγω βραχυκυκλώματος στη Σκοτία

Ο αγώνας μεταξύ Μάδεργουελ και της Χιμπέρνιαν για το σκοτσέζικο πρωτάθλημα διακόπηκε στο ημίχρονο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Ο Γκάρι Οκόνορ είχε σημειώσει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, η οποία δεν άρχισε με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες. Συγκεκριμένα επικράτησαν ακραία καιρικά φαινόμενα με έντονες βροχές στο γήπεδο. Σε συνδυασμό με τους ανέμους, στο ημίχρονο έπεσε το... ρεύμα.

Οι ποδοσφαιριστές προσπάθησαν να εισέλθουν με δέκα λεπτά καθυστέρηση στο γήπεδο, αλλά αυτό δεν κατέστη δυνατό και ο αγώνας διακόπηκε οριστικά. Πρέπει να σημειωθεί πως αυτό ήταν το ντεμπούτο του Πατ Φένλον στον πάγκο της Χιμπέρνιαν, οπότε πρέπει να θεωρηθεί λίγο... άτυχος, αν και η ομάδα του ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Λουτσέσκου: «Έχει αλλάξει τον Παναθηναϊκό ο Ουζουνίδης»