Πόρος-Κόρινθος 0-2

Στην κορυφή του 7ου ομίλου βρίσκεται η Κόρινθος, η οποία σημείωσε την τέταρτη νίκη της στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Πόρο, επικρατώντας 2-0.

Ο Πόρος ήταν αυτός που ξεκίνησε δυνατά και στο 11’ διαμαρτύρεται για μια φάση, όταν σε σουτ του Χατζόπουλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στη γραμμή. Οι γηπεδούχοι υποστήριξαν ότι η μπάλα μπήκε ο γκολ, όμως ο επόπτης είχε αντίθετη άποψη. Στο 35’ όμως ο Σιώκος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μπαλτζής με πλασέ έκανε το 0-1 για την «Μπάρτσα». Πριν τελειώσει το ημίχρονο, η Κόρινθος πέτυχε και δεύτερο γκολ. Στις καθυστερήσεις ο Σεϊτάι επιχείρησε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε γκολ για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΟΡΟΣ: Γεωργούσης, Ευαγγελόπουλος, Μετσάνι, Μέλος, Παπαπέσιος, Κιοσές, Μπιζιώτας, Τζώρας, Χατζόπουλος, Μήτρου (70’ Βλάχος), Κούρκουλας (62’ Γιαννής)

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Δερτιλής (89’ Τζουμάγκας), Φίλης, Παπαευθυμίου, Βαγγέλι, Σπυρόπουλος, Μπαλτζής (78’ Κουβίδης), Λουμπαρδέας (32’ Λαμπρογεώργος), Σεϊτάι, Δημητριάδης, Σιώκος

Παναθηναϊκός: Αγνώριστος ο Χουλτ!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Φόβοι για χειρουργείο σε Πογκμπά
Wuhan Open: Πρόκριση για Σάκκαρη
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα: Κρίσιμη… μάχη στην Τούμπα
Μοιραία πτήση: Ανασύρθηκαν νεκροί οι επιβάτες του αεροσκάφους στην Κομοτηνή
Κόλαση φωτιάς στη Χαλκιδική - «Γλείφουν» τα σπίτια οι πύρινες «γλώσσες» (pics+vids)
Μεγάλη φωτιά στη Χαλκιδική - Απειλούνται σπίτια (pic+vids)