Περίπτωση επιστροφής του Καβενάγκι στην Αργεντινή

Η καριέρα του Φερνάντο Καβενάγκι χαρακτηρίζεται από... σκαμπανεβάσματα, αλλά φαίνεται πως η «αναγέννηση» του 28χρονου φορ στην Ρίβερ τον φέρνει κοντά στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του.

Ο Καβενάγκι έχει ήδη τέσσερις συμμετοχές στους «αλμπισελέστε», αλλά αυτές έχουν... παλιώσει. Άλλωστε, πριν την φετινή του επιστροφή στην Ρίβερ Πλέιτ, ο γυρολόγος επιθετικός είχε χάσει την «σπιρτάδα» του.

Σύμφωνα με τον Τύπο της Αργεντινής, ο ομοσπονδιακός προπονητής, Αλεχάντρο Σαμπέλα, βρέθηκε στο 1-1 της Ρίβερ με την Ροζάριο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας, για να παρακολουθήσει τον Καβενάγκι. Αυτό δείχνει πως μπορεί να υπολογίσει μελλοντικά τον πρώτο σκόρερ της Nacional B.

Στο «μικροσκόπιο» του εκλέκτορα της Αργεντινής βρέθηκε επίσης ο 17χρονος Λούκας Οκάμπος. Πρέπει να σημειωθεί ότι η Ρίβερ Πλέιτ δείχνει πως θα επιστρέψει άμεσα στην πρώτη κατηγορία, αφού διατηρεί σημαντική διαφορά δυναμικότητας με τις υπόλοιπες ομάδες, η οποία προκαλεί παράλληλα το ενδιαφέρον του Σαμπέλα.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα